Bu maile inanmayın…

İ.E.M.

Son günlerde e-posta kutularında dolaşan postadan haberiniz vardır. Halk arasında da terör saldırısı yapılacağına dair sık yapılan konuşmaları duymuşsunuzdur. İstanbul Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

İşte internette dolaşan o e-posta:

Arkadaşlar,

Ciddi bir güvenlik uyarısı var İstanbul çapında. Büyük bir terörist eylem yapılacağı yönünde CIA, MIT gibi büyük istihbarat birimlerinden İstanbul’daki tüm 5 yıldızlı oteller ve büyük alışveriş merkezleri uyarılıyor. Mecbur olmadıkça özellikle Avrupa yakasında dışarı çıkmamanızı tavsiye ediyorum. Konsolosluklar dahi bizi aradılar ve bugün konsoloslukta acil toplantıya çağırıldık. Tüm güvenlik önlemleri en üst seviyede. Özel gözlüklü (lazer gözlüğü mü nedir?) güvenlik görevlileri başlıyor bizde yarın itibarı ile. Tüm misafir listesi MIT ile gözden geçiriliyor. Umarım birşey olmaz ama çok büyük bir terörist atak olacagi bilgisi var.

Bu aralar çok fazla alışveriş merkezlerine filan gitmemek lazım, Avrupa yakasında pek dolaşmamak lazım hatta.

Bilginize

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün basın açıklaması :

BASIN AÇIKLAMASI
Son günlerde İnternette oteller ve alış veriş merkezlerine karşı terör saldırısında bulunulacağı yönünde kaynağı belli olmayan, asılsız ve art niyetli e-postaların dolaştığı görülmektedir.
Vatandaşlarımız gündelik hayatlarını etkilemeyi amaçlayan bu tür söylentilere itibar etmeyip, gündelik yaşantılarını huzur ve güven içerisinde sürdürmelidir.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce terör ve asayiş olaylarına karşı her türlü güvenlik önlemleri en üst seviyede her zaman alınmaktadır. Polisimiz 24 saat canı pahasına görev başındadır.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.19.11.2008
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ