Windows 8

Herkesin merakla beklediği Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8, dünyanın bir çok yerinde yapılan sunumlar ile duyuruldu.

Windows 8’in özelliklerinden bazıları;

Başlangıç ekranında bulunan her bir kutucuk bir kişiye, uygulamaya, web sitesine, klasöre, oynatma listesine veya sizin için önemli olan ne ise ona bağlıdır. Başlangıç ekranına dilediğiniz kadar kutucuk sabitleyin ve onları istediğiniz gibi düzenleyin.

Windows 8’in canlı kutucukları, size her zaman en güncel bilgileri gösterir. Hiçbir uygulamayı açmadan direkt başlangıç ekranınızdan arkadaşlarınızın son durum güncellemelerini, hava durumu tahminlerini, en yeni Tweet’leri ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Fotoğraflarınız, web siteleriniz, en son izlediğiniz o eğlenceli video: Baktığınız hemen hemen ne varsa diğerleriyle paylaşabilirsiniz. Hem de anında. Yaptığınız şeyi yarıda bırakmaya gerek yok, paylaşmak istediğinizi kopyalayın, başka bir uygulama açın ve yapıştırın. Tek yapmanız gereken sağdan içeri doğru kaydırmak ve e-posta ile göndermek veya Facebook’ta paylaşmak için Paylaşım düğmesine tıklamak.

Windows hem dokunmatik ekranlı bilgisayarlar, hem faresi ve klavyesi olan bilgisayarlar hem de her ikisine de sahip olan bilgisayarlar için mükemmeldir. Ne çeşit bir bilgisayar seçerseniz seçin, uygulamalar arasında geçiş yapmak, bir şeyler taşımak ve bir yerden başka bir yere sorunsuzca gitmek için hızlı ve akıcı yöntemler bulacaksınız.

windows 8Windows8

Microsoft, Windows8’e geçmek isteyenler için kampanya yapıyor. Ocak 2013 sonuna kadar geçerli olacak kampanya çerçevesinde, Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları, yeni Windows 8 Pro’yu sadece 79TL’ye indirerek mevcut bilgisayarlarının işletim sistemlerini güncelleyebilecekler. 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7’li bilgisayar satın almış kullanıcılar ise www.windowsupgradeoffer.com adresinden sunulan Windows Yükseltme Teklifi ile 29 TL’ye Windows 8 Pro’yu indirebilecekler.

Windows 8 ve Windows 8 cihazları hakkında daha detaylı bilgi için Windows.com.tr’ yi ziyaret edebilirsiniz.