En İyi WordPress Proje Yönetimi Eklentileri

WordPress Proje Yönetimi Eklentileri

Proje yönetimi, Vikipedi‘deki tanımına göre belirli bir projenin hedef ve amaçlarına ulaşıp bitirilmesi için kaynakların planlanması, organize edilmesi, tedarik edilmesi ve yönetilmesi disiplinidir. Bu amaçla geliştirilen bir çok ücretli ve ücretsiz yazılım bulunmaktadır. Bu adresten detaylı olarak tüm proje yönetim araçlarını ortak özelliklerine göre karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

WordPRess Proje Yönetimi Eklentileri

İçerik yönetim sistemlerinde ki %60.7 pazar payına sahip WordPress ile WordPress proje yönetimi eklentileri kullanarak web sitenizi bir proje yönetim uygulamasına dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda ekibinizdeki kişiler ile beraber projelerinizi daha verimli ve performanslı olarak yönetebilirsiniz. Eklentilerin çoğunun ortak özellikleri; yeni proje eklemek, görev listeleri oluşturmak, görevler eklemek, iç mesajlaşma ve görev atamalarını kullanıcılara yapabilmektir. Projelerinizi yönetmeniz için en iyi WordPress proje yönetimi eklentileri aşağıda listelenmektedir. Eklentilerin çoğunun ortak özellikleri; yeni proje eklemek, görev listeleri oluşturmak, görevler eklemek, iç mesajlaşma ve görev atamalarını kullanıcılara yapabilmektir. Sizinde eklemek istedikleriniz varsa yorum yazarak katkı sağlayabilirsiniz.

Project Manager by TPC

WordPress _ Project Manager by TPC Plugins
Projeler, görev listeleri, görevler, milestone, mesajlar ve dosya eklenmesini sağlar.

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=kRA9rplU5RM]

WP Project Manager

WordPress _ WP Project Manager Eklentisi

Pro Versiyon

Proje oluşturma, projeye kullanıcı atama, mesajlaşma, görev listeleri oluşturma, milestone oluşturma ve mesajlara ve yorumlara dosya eklenebilmesi özelliklerini içerir. Ücretli eklentileri ile Zaman Takibi, Alt Görevler, Fatura ve Faturaları Parçalı Ödeme özellikleri kullanılabilir.

[youtube=https://youtu.be/lR61ARrGb28]

Orbis

WordPress _ Orbis Plugins
Proje ekleyebilir, personel ekleyebilir, firma yönetebilir, sayfalar ekleyebilir, İç Mesajlaşma kullanılabilir, sayfalara, projelere yorumlar ekleyebilirsiniz.

CollabPress

WordPress _ CollabPress Plugin

Projeler, görev listeleri, görevler ve açıklamaları oluşturma ve silme. BuddyPress entegre, projelere, görevlere yorumlara dosya yükleme, E-posta bildirimleri, takvim görünümü, etkinlik günlüğü ile tüm etkinliğini izleme özellklerine sahiptir.

TaskFreak! Free

WordPress _ TaskFreak! Free Plugin
WordPress kullanıcıları ve rolleri ile tam entegrasyon, Açık ve özel projeler oluşturma, dosya ekleme ve görevlere yorum yapabilme, mobil cihazlara uyumlu (responsive design) özellklerinden bazılarıdır.

Sonuç

Ekip yönetiminde proje yönetim uygulamaları şarttır. Bu sayede ekibin verimli ve performanslı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunu kişisel projeleriniz için de kullanabilirsiniz. WordPress proje yönetimi eklentileri içerisinde beğendiğim ve önerebileceğim WP Project Manager eklentisidir.