Bir Web Sitesinin Hangi WordPress Tema Kullandığını Öğrenmek

WP Theme Detector

WordPress alt yapısı kullanan web sitelerinin en önemli bileşeni hiç kuşkusuz temadır. Sadece temayı değiştirerek tüm web sitenin görünümünü bir anda değiştirmek mümkündür. Bu nedenle bazen bir yerlerde gördüğümüz bir web sitesinin hangi WordPress Tema kullandığını öğrenmek isteriz. Bu amaç doğrultusunda geliştirilen araçlardan ikisini aşağıda inceleyebilirsiniz.

WordPress Tema Dedektör Siteleri:

WHATTHEME

2016-07-10_21-34-21

WhatTheme.com sitesi ile bir web sitenin hangi temayı kullandığını öğrenebiliyoruz. Ancak tema özel yapım ise bilgileri gösterilememekte. Örnek olarak geçtiğimiz günlerde açılan FaceBook’un Newsroom uygulaması WordPress altyapısı kullanmakta, fakat tema bilgisi gösterilememektedir. Diğer bir örnek evbilgi.com web sitesi WordPress altyapısı kullanıyor, kullanılan tema ise Sahifa.

 

WPTHEMEDETECTOR

WordPress Tema - WP Theme Detector

Diğer web sitesi WPThemeDetector.com. Bu web sitesi diğerine göre daha fazla seçenek sunuyor. Web sitenin kullandığı tema, yüklü eklentiler (pluginler), site popüler hostingde barındırılıyorsa bilgisi, CDN kullanım durumu gibi ayrıntılı bilgilere ulaşılabiliyor.

3 thoughts on “Bir Web Sitesinin Hangi WordPress Tema Kullandığını Öğrenmek

  1. Hocam cdn kurulumunu wordpresste yaptım ama ara sayfalar için geçerli olmuyor sadece anasayfada gözüküyor neden olabilir

    1. Kurulumu nasıl yaptığınızı belirtirseniz ona göre bir yorumda bulunabilirim.

Comments are closed.